Výber miesta na fotografovanie svadby

Svadba

Fotografovanie svadieb

Kde je vhodné realizovať fotografovanie svadieb
Od jari až po jeseň je exteriér tým najvhodnejším a najvyhľadávanejším prostredím. To však neznamená, že v zime sa nedajú urobiť zaujímavé svadobné fotky. Nebolo by správne ukrývať sa do ateliéru, ak nám počasie umožňuje fotografovať práve vonku. Niekto má rád prírodu, iný zasa uprednostňuje pozadie hradieb, múrov a iných podobných stavieb. Vaše svadobné fotografie môžu vzniknúť ale aj na takých miestach, ktoré sú skutočne extravagantné. Ako príklad uvediem fotenie na Lomnickom štíte, v kabínke lietadla, na plti a podobne. Na stretnutí je potrebné to všetko fotografovi povedať, aby Vám vedel s výberom takéhoto miesta poradiť.

Ak Vám to dovolí čas, môže sa na fotenie dostaviť aj Váš zvierací miláčik. Ale tu pozor na zvieracie chlpy, ktoré sa môžu ťažšie odstraňovať zo ženíchovho obleku a Vašich nádherných svadobných šiat. Jednoducho Vy viete najlepšie, čo by ste na svadobnej fotografii chceli mať. Musíte to povedať aj Vášmu svadobnému fotografovi, ktorý situáciu zhodnotí.

Čo v prípade daždivého počasia? Najjednoduchšie je ísť do ateliéru fotografa. Oveľa krajšie a romantickejšie svadobné fotografie vzniknú v interiéroch hradov, zámkov a kaštieľov. Aj túto alternatívu si treba s fotografom dopredu prebrať, aby Vás nič nezaskočilo v prípade nepriaznivého počasia.

Čo by Vám pri fotografovaní rozhodne nemalo chýbať ? V prvom rade nezabudnite na svadobné obrúčky, svadobnú kytičku a pierko pre ženícha. V kabelke nevesty by nemala chýbať papierová vreckovka, lesk na pery, matný púder a spínací špendlík – najlepšie tri kusy (niekedy zabudnú v kvetinárstve pripevniť špendlík na svadobné pierko). Ak sa budete fotografovať vonku v lete, nezabudnite aj na fľašku minerálky. Určite Vám padne vhod.

Čo by ste mali ešte vedieť Ak si budete robiť svadobné líčenia sama a nie ste profesionálna vizážistka, v žiadnom prípade si neaplikujte na pleť rôzne flitre a trblietká. Pri fotografovaní s bleskom to môže na fotografiách spôsobiť nepríjemné odrazy a reflexy a tým sa záber znehodnotí.

Svadobný fotograf urobí všetko, aby Vám zhotovil tie najúžasnejšie svadobné fotografie. Preto je dôležité, v prípade, že Vám bude dokumentovať aj svadobnú hostinu, usadiť ho na také miesto, aby mal o dianí v sále prehľad. Aj keď Vám budú radiť kamarátky a kamaráti, rodičia či prarodičia, pri zariaďovaní a priebehu Vašej svadby sa nechajte viesť svojim rozumom a srdcom. Je to predsa Vaša svadba. Možno, ale predsa len dajte občas na radu skúsených svadobných fotografov, ktorí môžu svojimi poznatkami pomôcť nielen Vám.