Svadba – správny čas na fotenie svadby

Správny čas na fotenie svadby

Správny čas na fotenie svadby

Kedy je vhodné realizovať svadobné fotografie
Počas letných mesiacov je najideálnejšie exteriérové fotografovanie práve vtedy, keď to nevyhovuje práve svadobnému páru. Keď sú slnečné lúče menej agresívne a opierajú sa Vám kolmo do tváre. To znamená medzi 09.00 – 10.30 hod. a potom medzi 16.00 – 19.00 hod. To sú pre svadobného fotografa ideálne svetelné podmienky. Ale práve vtedy ste u kaderníčky (dopoludnie) a práve vtedy máte obrad a hostinu (odpoludnie).

Čas na exteriérové fotografie zostáva spravidla od 12.00 – 14.00 hod. Profesionálny svadobný fotograf to ale musí zvládnuť, veď čo iné mu aj zostáva.

A teraz jedno odporúčanie, alebo rada pre všetky budúce nevesty a ženíchov. Váš svadobný deň si skomplikujete, ak si exteriérové, resp. ateliérové fotografovanie necháte až po svadobnom obrade.

Viem o čom hovorím a aj to vysvetlím. Nevesta chce prekvapiť ženícha a v svadobných šatách sa mu za žiadnych okolností nechce ukázať skôr, ako pri obrade. Nasleduje svadobný obrad a potom presun na svadobnú hostinu. Kedy potom fotiť portrétne svadobné fotografie? Niekto si myslí, že veď kým sa svadobčania presunú na hostinu, tak svadobný fotograf urobí pár záberov a hotovo. Istotne, tak to fungovalo možno na svadbe Vašich rodičov. Ak Vám záleží, na svadobných fotografiách, bolo by dobré fotografovať nie za pochodu, ale v pokoji a pohode. Veď načo sa s Vami vizážistka „trápila“ hodinu, keď po svadobných gratuláciách spojených s mnohými bozkami máte Váš make-up mierne znehodnotený. A to nehovorím o Vašich uplakaných očiach, ryži vo vlasoch, ktorú Vám pre šťastie uštedrili svadobčania. A takto sa chcete isť nechať fotografovať?

Ak Vás ani toto nepresvedčilo, tak je tu ešte jeden postreh. Svadobčania už dorazili na miesto svadobnej oslavy a Vás stále niet. Pýtajú sa navzájom, kde sú mladomanželia? A tu nastáva začiatok možného problému. Vy ste Tí hlavní, na ktorých sa celý čas pozerajú všetky oči a zrazu nie je koho sledovať. Čakanie na Vás sa môže pretiahnuť niekedy aj na hodinu a to už prestáva každá sranda. Vám to nevadí, ale skúste sa vcítiť do pozície svadobčanov. Preto si ešte raz zvážte, kedy pôjdete fotiť Vaše svadobné fotky.